Haberler

  • Home
  • Haberler
  • Ivana Chubbuck Atölye Çalışması- Harika Uygur & Müge Duygun ile

Ivana Chubbuck Atölye Çalışması- Harika Uygur & Müge Duygun ile

| Sakm Tiyatro | Haberler

IVANA CHUBBUCK ATOLYE CALISMASI BAŞVURU DETAYLARI

Tarih 18  - 19 SUBAT  2023  (2 gün)

Saat: ‪11.00 - 18.00

Sahne Katılım Ücreti: 6.000 TL

Aktif Gözlemci Ücreti : 2.000 TL

Ödeme: nakit ya da K.K tek çekim

Eğitmen: Harika Uygur - Muge Duygun

Eğitim yeri : Sadri Alısık Kültür Merkezi - Cihangir

*  Sahne Katılımcı sayısı  sınırlı sayıda   olup (max. 14 kişi ) son kayıt tarihi          5 Subat'tır.

* Katılımcıların CVlerini This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ve This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 adresine başvuru olarak göndermeleri şarttır.

* Oyunculuk eğitimi almış ve/veya kamera önü oyunculuk deneyimi olan adayların sahne katılım başvuruları değerlendirilecektir.

*  Workshop bir film üzerinden oyuncuların eşleri ile sahne calışması üzerinden gerçekleştirilir. 

* Sahne;  eşleşen kişiler  tarafından en az 3 kez, 12 adım üzerinden prova edilmelidir. 

* Sahne ve 12 adımın detayları bizim tarafımızdan ödeme yapıldıktan sonra  size iletilecektir. 

 

Eğitim Detayı: İnsan davranışlarının kaynağından harekete geçerek temelinden gerçekçi ve kesin doğruluğu olan sonuçlar ortaya çıkarmayı hedefleyen Chubbuck tekniği, pek çok Hollywood oyuncusunun koçluğunu üstlenmiş Ivana Chubbuck tarafından geliştirilmiştir. Charlize Theron, Brad Pitt, Elisabeth Shue, Halle Berry, Sylvester Stallone, Jack Ncholson gibi dünyaca ünlü yıldızların kullandığı teknik; Stanislavski, Meisner, Adler, Hagen gibi bir çok metodun geliştirilmiş ve oyuncuyu bütünüyle tamamlayacak şekle getirilmiş halidir.

İki tam gün süren bu workshop çalışması, Türkiye’de bu eğitimi vermeye  yetkili isim olan Harika Uygur ve Muge Duygun tarafından bizzat verilmekte olup sahne çalışmalarıyla ilerleyen yoğun bir programdır.

AKTİF GÖZLEMCİ OLARAK KATILIM;

Chubbuck Atölyesi'nde bir gözlemci olarak öğrenecek çok şey var! Çünkü 2 günlük etkinliğin çoğu, herkesin deneyimlediği birçok interaktif alıştırmayı içeriyor. Örneğin, tüm grup, kişinin duygusal kaynaklarını etkili bir şekilde kolayca ve derinlemesine açmasını sağlayan çeşitli egzersizlere katılacaktır. Bu egzersizler, gerçek duygularınıza ulaşmanın kolay ve derin bir yolunu yaratır. Workshop’ta interaktif olarak yapılacak egzersizlerin örnekleri aşağıdaki gibidir;

  1. Kimya Egzersizi - İki oyuncu arasında kimya nasıl oluşturulur? Bu çalışma hem bireysel hem de grup olarak yapılacaktır,
  2. Katili Oynama - Bir katil organik olarak nasıl oynanır?
  3. Kurbanı Oynama - Öldürülen sizseniz kurbanı kurban olmaktan nasıl çıkaracağınızı anlamaya yardımcı egzersiz
  4. Madde Etkisindeki Karakteri Oynama - Alkol ve uyuşturucu gibi maddelerin etkisindeyken vücudunuzda size gerçek duyguları veren egzersizler uygulanarak karakterin gerçek hissine ulaşma,
  5. Korku - Organik olarak korku nasıl oynanır? Egzersizlerle organik korku yaratma,

 ve çok daha fazlası.

 Ayrıca, workshop’ta yapılacak her sahne, katılımcıların olağanüstü bir performans sergileyebilmeleri için gerekli olan diğer önemli yönlerin ele almasını sağlayacak şekilde dikkatlice seçilmiştir. 

Oynanacak sahnelerin, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanmış kopyaları katılımcılara dağıtılacak ve herkes sahnedeki oyuncu katılımcılarla birlikte sahneyi/karakterleri anlamaya, etkileşimli olarak dinlemeye ve izlemeye, “ne kullanırdım?” gibi sorular sormaya katılır. "Burada ben nasıl bir seçim yapardım?" vb.

 Atölye boyunca, 12 adım Chubbuck Tekniği’nin, gerçek dünyada daha başarılı bir sonuç elde etmek için nasıl kullanılacağı daha net hale gelecektir.

 Uluslararası workshop çalışmaları ve masterclassları olan Ivana, her ülkeden, aktörlerden VE gözlemcilerden, atölye çalışmalarına katılarak hem katılımcıların hem de gözlemcilerin kariyerlerinde büyük ilerlemeler kaydettiklerine dair e-postalar almaktadır! 

 Ivana Chubbuck Masterclass Workshop’u, oyuncuların yanı sıra, senaryo yazarları, yönetmenler ve oyuncu koçları için de fayda sağlamaktadır. Bunun sebebi, Chubbuck tekniğinin sadece interaktif doğasından dolayı değil, tekniğin temelinin aynı zamanda, acının üstesinden gelmek ve acının “KAZANMAK” için bir yakıt olarak nasıl kullanılacağına dayanmasıdır

 Engelleri aşmak, hedefe (sahne amacı) ulaşıp KAZANMAK için kişisel acınızı bir yakıt olarak kullanın. 

Bu düşünce süreci, iş hayatınızda ve yaşamınızda başarı için faydalı olabilir.

 
İSTANBUL KURUMSAL İLETİŞİM

ADRES
Ağahamam Cad. Ağa Han No:1 Cihangir / İstanbul
TELEFON
0212 249 03 73 – 78 – 79
0212 244 82 81
0212 244 67 36
0212 249 40 93 – 95

ANKARA KURUMSAL İLETİŞİM

ADRES
Maltepe Mah. Ş. Daniş Tunalıgil Sk. No:3 Demirtepe - Çankaya / Ankara
TELEFON
0312 230 20 35 - 36
GSM
0533 598 70 32
0530 977 31 09

© 2021 Sadri Alışık Kültür Merkezi | DM360