• İstanbul Akademi
  • Eğitimler
  • SİNEMA VE SAHNE SANATLARI OYUNCULUK ATÖLYESİ - MEB

SİNEMA VE SAHNE SANATLARI OYUNCULUK ATÖLYESİ - MEB

Programın Amacı

Oyuncu olmayı hedefleyen katılımcıları bilinçli ve ciddi bir eğitim süreci neticesinde tam donanımlı bir şekilde yetişmelerini sağlayıp sanata ve kültüre kazandırmak. Sadece yetiştirmekle kalmayıp katılımcıların kendi yeteneklerini sergileyebileceği alanları açmak (Tiyatro – Sinema – TV) bu alanlarda rol oynama sorumluluğunu vermek ve sonucunda da yaşanacak mutluluğu ve gururu beraber paylaşmak.

Programın İçeriği

Program geniş kapsamlı olup oyuncu olmak isteyen katılımcıya; Kendini fark etmeyi sanatsal yanını ortaya çıkarmayı, Yaratıcılığını ve hayal gücünü çalıştırmayı ve kuvvetlendirmeyi, Hayata daha derin ve daha hassas bakabilmeyi, Vücudunu kullanabilmeyi, Etkili ve güzel konuşabilmeyi, Oyunculuk potansiyelini geliştirmeyi öğretir. Başarıya giden yolda disiplin, sevgi, özveri ve neşenin birbiriyle harmanlanarak sunulduğu keyifli bir eğitim sürecini içerir.

Sinema ve Sahne Sanatları Oyunculuk Atölyesi; 6+4 olmak üzere toplam 10 aylık süreçten oluşmaktadır.

6 ay süresince Max.24 saat devamsızlık yapan öğrencilerin katılabileceği “Kerem Alışık Atölyesi” de programımıza dahildir.

Programın ilk 3 aylık sürecinde, Role Hazırlık, Diksiyon, Şan ve Hareket dersleri dönüşümlü olarak verilmektedir.

Programin kalan 3 aylık sürecinde Temel Oyunculuk dersi Kamera Önü Oyunculuk dersi Diksiyon,  Dans ve Metin Çözümleme dersleri eklenerek dönüşümlü olarak devam eder. Eğitimin son 3 ayı daha teknik bir süreçtir.  Daha çok bir oyundan tirat, sahne, tempo, tampereman, metin analizi ve yorumlama üzerine kurulu bir süreçtir. Bu sürecin sonunda çalıştığınız tiratların bir kolaji Kamera Önü Oyunculuk dersinde yönetmen eşliğinde çekilerek kayıt altına alınır ve demo öğrenciye Dönem sonunda teslim edilir.

Son dört aylık eğitim (atölye) sürecinde ise öğrenciler, sahne eğitmenleri (yönetmen) eşliğinde oyun çalışmasına geçiş yaparlar. Oyun seçimi yapıldıktan sonra oyunun önce okuma provaları ardından birim birim sahnede oyun ayağa kaldırılarak çalışılır. Bu eğitimin sonunda hazırlanan oyunlar, Akademimizde bulunan “Sahne Çolpan İlhan ”da,  halka açık olarak seyirci karşısına çıkacaktır. 

Oyun sonrası gerçekleştirilen degerlendirme sınavlarında  öğrencilerin performansları değerlendirilerek Kurumun Seçici Kurulumuzdan çıkacak sonuca göre “Sakm Sanat ve Cast” birimlerine seçilerek, hem Sadri Alışık Tiyatrosu’nun Çocuk, Gençlik ve Yetişkin oyunlarında, hem de çeşitli Sinema, Dizi, Reklam projelerinde yer alma şansını yakalıyorsunuz. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikası almaya hak kazanıyorsunuz. Ayrıca Sakm Sanat Birimine seçilirseniz burslu olarak eğitimlerinize devam edebiliyorsunuz.

Kazanımlar;

  • MEB sertifikası,
  • Bireysel performansın kayıtlı olduğu demo,
  • Eğitimin sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan öğrenciler, “Sakm Cast&Sanat” birimimize girme şansını elde edeceklerdir.
  •  "Sakm Cast&Sanat" birimine giren öğrencilerimizin showreel çalışmaları kurumun sitesinde açılan  CastData alanına girmeye de hak kazanır. Buradaki  öğrencilerimiz yapımcılarla, cast direktörleriyle, yönetmenlerle bulusma yada görüşme fırsatını yakalar.
  • Sakm Akademi bünyesinde yapılan projelerde ve aynı zamanda anlaşmalı olduğumuz yapım şirketleri/ajanslara yönlendirileceklerdir.

 
İSTANBUL KURUMSAL İLETİŞİM

ADRES
Ağahamam Cad. Ağa Han No:1 Cihangir / İstanbul
TELEFON
0212 249 03 73 – 78 – 79
0212 244 82 81
0212 244 67 36
0212 249 40 93 – 95

ANKARA KURUMSAL İLETİŞİM

ADRES
Maltepe Mah. Ş. Daniş Tunalıgil Sk. No:3 Demirtepe - Çankaya / Ankara
TELEFON
0312 230 20 35 - 36
GSM
0533 598 70 32
0530 977 31 09

© 2021 Sadri Alışık Kültür Merkezi | DM360