• İstanbul Akademi
  • Konservatuvar

SADRİ ALIŞIK KONSERVATUVARI

”44 yıldır çok sevdiğim bir mesleği yapıyorum. Bunun acısını, ıstırabını, yorgunluğunu, kederini, meşakkatini çektim ama şerefini taşıdım... İnanır mısınız? Bütün bunlardan sonra ölürken mutlu öleceğim …” (Bir Yudum İnsan/Sadri Alışık)

Misyonumuz;

Alanında uzman eğitmenler tarafından büyük bir titizlikle hazırlanan ve yoğun bir müfredata sahip olan Konservatuvar eğitimimiz, Hafta içi sabahtan akşama kadar sürecek derslerle, sinema ve sahne oyuncusunun sahip olması gereken, sorumluluk, bireysel tavır, sanatsal disiplin ve çok yönlü bakış açısı gibi özellikleri kazandırmayı hedeflemektedir.
Sadri Alışık Konservatuvarı, 2 yıllık yoğun ders müfredatı olan bir programdır. Sadri Alışık Konservatuvar sadece eğitim veren bir yer değil aynı zamanda da bir felsefedir. Sadri Alışık ve Çolpan İlhan’ın mesleki disiplin ve ahlakının öğretildiği ve mezun olduktan sonra da bu ailenin bir ferdi olma şansının sunulduğu güvenli bir sığınaktır. Amacımız öğrencilerimiz için; ticari baskılardan uzak, dinamik ve yaratıcı bir atmosfer oluşturarak gelişimlerine katkı sunmaktır.
Kurumumuzda iki yıllık eğitim ücretsizdir. Seçmelere katılan adaylar, Konservatuar Kurul üyelerinin karşısında bir dizi farklı aşamayı başarıyla tamamladıktan sonra, Sakm Cast-Sanat kadrosuna girme hakkına sahip olurlar.
Hafta içi sabahtan akşama kadar süren derslerde, bir oyuncunun sahip olması gereken, sorumluluk, bireysel tavır, farkındalık, sanatsal disiplin ve çok yönlü bakış açısı gibi özellikleri kazandırmak hedeflenmektedir.
Konservatuvarımızda yıl boyunca hazırlanan tüm projeler kamuya açıktır, izleyiciler ücretsiz olarak bu etkinliklere katılabilirler.
Mezun olan öğrencilerimiz, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosunun profesyonel oyunlarında oyuncu veya teknik personel olarak yer alma şansını elde ederler. Aynı zamanda Sahne Çolpan İlhan Tiyatrosunun her yıl geliştirme aşamasındaki tüm projelerinde hem mental hem fiziksel katkı sunma ve bunun yanı sıra uygun bulunan projelerde de rol alma hakkına sahip olurlar.
Sadri Alışık Konservatuar; Profesyonel eğitmen kadrosuyla ideallerine bağlı, çalışkan, yaratıcı ve ilgi çeken oyuncular yetiştirmeye devam ediyor.


BAŞVURU VE SINAV ŞARTLARI

* Sadri Alışık Konservatuvarı tam burslu öğrencilerden oluşacaktır.
* Başvuru için hiçbir ücret ödenmeyecektir
* Giriş sınavına başvurabilmek için en az lise veya dengi okuldan mezun olmak ve 30 yaşını doldurmamış olmak şartları aranır
* Sınava girecek adayların yabancı ya da yerli bir eserden, bir komedi, bir dram olmak üzere iki parça ve bir şiirle katılmaları gerekmektedir

SINAV KAYIT EVRAKLARI

* Lise Diploması ya da Üniversite Öğrenci Belgesi
* 2 Adet Fotoğraf
* Nufus Cüzdanı Fotokopisi
* Adli Sicil Kaydı
* Sağlık Raporu
İSTANBUL KURUMSAL İLETİŞİM

ADRES
Ağahamam Cad. Ağa Han No:1 Cihangir / İstanbul
TELEFON
0212 249 03 73 – 78 – 79
0212 244 82 81
0212 244 67 36
0212 249 40 93 – 95

ANKARA KURUMSAL İLETİŞİM

ADRES
Maltepe Mah. Ş. Daniş Tunalıgil Sk. No:3 Demirtepe - Çankaya / Ankara
TELEFON
0312 230 20 35 - 36
GSM
0533 598 70 32
0530 977 31 09

© 2021 Sadri Alışık Kültür Merkezi | DM360