Skip to main content

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Çocuk Tiyatrosu (Kurumsal Projeler)

Reklamcılar son yıllarda marka adına yapılan çalışmalarda çocuklara ulaşmanın yararını sıkça vurguluyor, stratejilerini, ürünleri çocuklara hitap etmese dahi çocuklar üzerinden oluşturmaya ayrı bir önem veriyorlar. Günümüzde çocuklar gelecek için yatırım yapılmış bir potansiyel olmanın yanı sıra, aile içinde karar verici konumdalar. Eve açılan kapı çocuk sayesinde çok daha etkili ve kalıcı oluyor. Bunu iyi bilen reklam sektörü işitsel ve görsel avantajını kullanarak markalar için kahramanlar yaratıyor, bir bankanın, bir beyaz eşya firmasının ya da bir akaryakıt firmasının kahramanının bir çizgi film karakterinden farkı yok artık.

Tiyatro işte tüm bu anlatılanların yanına, bunlardan çok daha değerli bir kavram ekleyerek ulaşıyor çocuklara “öğretmek” Tiyatro çocukların kişisel, sosyal, kültürel gelişimlerine katkıda bulunarak eğlendirerek öğretiyor. Pedagojik çalışmalarla yarattığımız oyunlarımız bilinçli kuşaklar için önemli bir adım atıyor. Bir saat boyunca keyifli vakit geçiren çocuklar aynı zamanda, bazen yerlere çöp atmamayı, bazen dişlerini fırçalamayı, bazen de karşıdan karşıya geçmeyi öğreniyor. Özgüven duygusu kazanıyor, sosyal gelişimlerini güçlendiriyor, korkularıyla başa çıkmayı, evrensel değerleri, inisiyatif almayı ve birçok şeyi öğreniyorlar.

Sadri Alışık Kültür Merkezi olarak işbirliği yaptığımız firmalarla hem bir marka çalışması yaparken hem de en değerli varlıklarımıza, geleceğimize dokunuyoruz. Bilinçli bir toplum yetişmesine katkı vermiş oluyoruz. Bugüne kadar Bosch Ev Aletleri, İpana, Memorial Hastahanesi, Papalina Kids, Seba İnşaat, HDI Sigorta, Hospitadent gibi firmalarla yaptığımız işbirlikleriyle Türkiye kapsamında 81 ilimizde yüzbinlerce çocuğumuza ulaştık.

Tümü Sadri Alışık Konservatuarı ve Sadri Alışık Akademi mezunu oyuncularımız, pedagojik alanda uzman danışmanlarımız ve profesyonel ekiplerimizle yol arkadaşlığı yaptığımız markaların ihtiyaçlarını sanatsal ve pedagojik çalışmalarla sahnelere taşıdık ve taşımaya devam ediyoruz.